fbpx
721 609 536 | 17 859 44 33 gabinet@royalbeauty.pl

dermatude_logobannerwebsite1

Metaterapia to akronim od terapii Medical & Esthetical Tissue Activation (Medyczna i Estetyczna Aktywacja Tkanek), której koncepcja powstala w laboratorium w Holandii. Metaterapia Dermatude to nowa metoda odmładzania skóry spowalniającego proces starzenia, głebokiego nawilżania oraz intensywnej odnowy i regeneracji. Metaterapia to terapia, dzięki której możemy uzyskać spektakularne efekty przeciwstarzeniowe już po jednym zabiegu. To innowacja, która zapewnia zabiegi najnowszej technologii High-Tech.

Metaterapia polega na kontrolowanych nakłuciach skóry przy pomocy specjalnie opatentowanej głowicy z 18 igłami. Dzięki zaawanswoanej technologii w skórze tworzymi do 2000 otworów na sekunde, których głębokość nie przekracza 0.5mm. Te niewodoczne dla oka mikrootwory tworzą sieć punków samonaprawczych skóry, zmuszając ją do naturalnego procesu odnowy i regeneracji. Pobudzają w ten sposób włókna podporowe skóry kolagen i elastynę, dzięki czemu efekty są bardzo widoczne i długotrwałe. Dodatkowo podczas zabiegu w czasie rzeczywistym podawane są substancje aktywne przeznaczone do konkretnego problemu skóry dojrzałej. Głębokość nakłucia od 0.3-0.5mm nie jest bez znaczenia. Taka głębokość podawania substancji pozwala im dotrzeć to górnej warstwy skóry właściwej, czyli dokładnie tam, gdzie będą najbardziej aktywne, bez ryzyka powikłań.

 

Metaterapia to jedyny w swoim rodzaju system nakłuwania skóry i wprowadzania substancji aktywnych. Nie należy kojarzyć Metaterpii z mikronakłuwaniem, mezoterapią czy rollerem. Różnic jest bowiem więcej niż podobieństw. Zabieg Metaterapii Dermatude jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga rezygnacji z życia codziennego. To zabieg, który nie powoduje żadnych komplikacji, czy powikłań. Podczas zabiegu odczuwa się delikatne mrowienie i uczucie tarcia. Po zabiegu natomiast skóra jest lekko zaróżowiona, co mija w przeciągu kilku godzin po przeprowadzonej terapii. Zabiegi mogą być wykonywane jednorazowo, w celu zmuszenia skóry do aktywnej przybudowy i rozpoczęcia działania systemów samonaprawczych lub też w serii aby efekty były trwałe i bardziej spektakularne.

Metaterapia versus Roller

Roller z mikroigiełkami to walec z igłami, który rolowany jest po skórze. Powierzchnia wałka nie jest gładka i płaska, lecz posiada wypukłe i wklęsłe miejsca. Dlatego też, nie wszystkie igły wałka penetrują skórę na takiej samej głębokości. Innym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest siła przyciskania wałka. Przy zbyt dużym nacisku igły penetrują zbyt głęboko, co może powodować blizny i sztywność skóry. Przy zbyt małym nacisku iniekcje będą zbyt płytkie by miały odpowiedni skutek. Wałek z mikroigiełkami pozostawia także znacznie mniej mikronakłuć z powodu ograniczonej liczby igieł. Dodatkowo, nie ma możliwości użycia go do celowanego zabiegu na konkretne zmarszczki, a zamiast bardzo dokładnych nakłuć, system rolowania uszkadza skórę pozostawiając małe nacięcia w kształcie litery V. Zaletą Metaterapii, w porównaniu do rollera z mikroigiełkami jest to, że nie tylko aktywuje ona regenerację komórek, ale wprowadza także aktywne składniki do skóry w trakcie zabiegu, zanim skóra się zamknie. Co więcej, zabieg ten jest dużo dokładniejszy i bardziej precyzyjny. Mikronakłucia pozwalają na dokładną kontrolę głębokości i odległości, i są wykonywane dużo gęściej.

Metaterapia versus Mikronakłuwanie

Napęd iniekcji igłowych jest kluczowy dla uzyskania optymalnego rezultatu. Przyrządy do mikronakłuwania mają napęd analogowy. Przez ten właśnie napęd, opór skóry powoduje zmiany w częstotliwości nakłuwania, co może skutkować nieregularnymi nakłuciami w rożnych miejscach na skórze. Ważna jest także gęstość wykonywania nakłuć. Mikronakłuwanie charakteryzuje się mniejszą ilością igieł na przyrządzie, co skutkuje małą gęstością nakłuć. Igły nie posiadają prowadnicy, dlatego też igły przesuwają się na boki lub nawet zaginają się, co powoduje urazy skóry. Dlatego też nakłucia są bardzo niedokładne. Większość technik mikronakłuwania dla zabiegów przeciwzmarszczkowych wykorzystuje igły, które są zbyt długie i perforują głębszą warstwę skóry właściwej. Wiąże się to z ryzykiem nienaprawialnego uszkodzenia podskórnego, podobnego do powstawania blizny przy oparzeniach skóry drugiego stopnia. Skóra w efekcie staje się sztywna i twardsza poprzez utratę elastyczności.
W Metaterapii natomiast zastosowano napęd cyfrowy, dzięki czemu częstotliwość nakłuwania, gęstość i jej regularność jest precyzyjnie kontrolowana. Dodatkowo ruchoma część głowicy Flex-Head gwarantuje nakłucie zawsze prostopadłe do skóry, bez wyginania igieł. Ponadto odpowiednia długość igły nakłuwa warstwę podstawną skóry tylko do górnej warstwy skóry właściwej, co wspomaga produkcję kolagenu i elastyny bez ryzyka tworzenia się podskórnych blizn. Dlatego też zabieg Metaterapii jest bardziej skuteczny, bezpieczniejszy i nie wiąże się ze skutkami ubocznymi zabiegu. Metaterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, nie ma widocznych uszkodzeń skóry.

Metaterapia versus Mezoterapia igłowa

Głęboko działające zabiegi mają intensywny efekt i dają lepsze rezultaty niż zabiegi powierzchniowe. Mezoterapia igłowa to procedura wymagająca tylko jednej igły. Iniekcje z aktywnymi składnikami są wykonywane w konkretnych miejscach, ale gęstość i głębokość iniekcji nie jest kontrolowana. Z powodu większej odległości i ograniczonej liczby iniekcji mezoterapia igłowa nie aktywuje naturalnej regeneracji komórek skóry. Nie aktywuje ona także produkcji kolagenu i elastyny. Wiąże się także z większym ryzykiem powikłań pozabiegowych. Metaterapia natomiast należy do kategorii głębokich zabiegów i łączy wszystkie zalety rożnych zabiegów w jednej technice W Metaterapii aplikacja aktywnych składników połączona jest z naturalną regeneracją komórek skóry. Cała skóra poddana jest bezbolesnemu zabiegowi przy użyciu 18 mikroigieł, które wprowadza się w skórę z dużą prędkością, wykonując do 2000 nakłuć na sekundę. Oznacza to, ze żaden fragment skóry nie pozostaje pominięty. Dzięki precyzyjnej regulacji Metaterapia zawsze dostaje się do odpowiednich warstw komórek skóry bez ryzyka powikłań.

Zabieg Extreme Lifting

Zabieg Metaterapii Extreme Lifting, którego głównym składnikiem jest Complex Extreme Lifting zawierające  witaminę A, C i E jest idealnym rozwiązaniem dla skóry z widocznymi zmarszczkami, pozbawionej elastyczności i jędrności. Udowodniono, że witamina A wspomaga produkcję komórek skóry, witamina C je chroni, a witamina E je odbudowuje. To idealnie rozwiązanie liftingujące, dające natychmiastowy efekt napięcia i wygładzenia skóry.

Zabieg Hydra Booster

Zabieg Metaterapii Hydra Booster, którego głównym składnikiem jest Complex Hydra zawierający kwas hialuronowy nisko, średnio i wysokocząsteczkowy jest idealnym rozwiązaniem dla skóry suchej, pozbawionej witalności i wilgoci. Kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne, dzięki czemu idealnie wiąże wodę w naskórku. To idealnie rozwiązanie nawilżające, dające natychmiastowy efekt ukojenia skóry.

Zabieg Stem Cell

Zabieg Metaterapii Stem Cell, którego głównym składnikiem są komórki macierzyste ze szwajcerskiego jabłka, jest idealnym rozwiązaniem dla skóry, która potrzebuje odnowy i regeneracji. Komórki macierzyste stymulują ludzkie komórki do autoodnowy i odbudowy. Kluczem działania zabiegu jest wyraźnie odmłodzenie skóry i znaczące spowolnienie procesu starzenia.

Zabieg Pigment Equalizer

Zabieg Pigment Equalizer, którego głównym składnikiem jest mącznica lekarska oraz wyciąg Mitracarpus scaber z rodziny marzanowatych, jest idealnym zabiegiem zmniejszającym i rozjaśniającym przebarwienia. Dzięki zawarości wyskokiego stężenia substancji zabieg doskonale sprawdza się w procesach depigmentacyjnych i wybielających bez agresywnego rozjaśniania skóry.

 zabiegi
Paste your AdWords Remarketing code here